MENU
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

CZYM JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe (PRP, ang. Platelet Rich Plasma) to nic innego jak koncentrat autologicznych (własnych) płytek krwi pacjenta, bogatych w czynniki wzrostu. Ich zawartość w normalnej krwi jest stosunkowo mała, jednakże w osoczu bogatopłytkowym pozyskujemy około 95% płytek. Dzięki temu otrzymujemy potężny koktajl czynników wzrostu stymulujący namnażanie komórek i regenerację, co w konsekwencji znacząco przyspiesza proces gojenia i odbudowę tkanek.

 

Płytki krwi pochodzą z własnej krwi pacjenta, zatem zabieg z ich użyciem jest doskonale tolerowany przez organizm i cechuje go perfekcyjny profil bezpieczeństwa. Użycie certyfikowanych zestawów Dr.PRP gwarantuje pozyskanie osocza BOGATOPŁYTKOWEGO o bardzo wysokiej jakości.

Zestaw Dr.PRP NeoRegen do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego (PRP) pozwala na uzyskanie nawet 9-krotnej koncentracji płytek przy dwukrotnym wirowaniu, co pozwala na skuteczniejsze gojenie, zwłaszcza poważnie uszkodzonych tkanek w obrębie układu ruchu lub kiedy szczególnie istotna jest szybka ich regeneracja. Przy jednokrotnym wirowaniu koncentracja płytek wynosi ok. 4-5.  Zestaw Dr.PRP NeoRegen do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego (PRP) pozwala na uzyskanie nawet 9-krotnej koncentracji płytek przy dwukrotnym wirowaniu, co pozwala na skuteczniejsze gojenie,.